Plum Ekiden Mini 2023 (sobota)

Ekiden – co to jest? 

Słowo ekiden z pochodzi z języka japońskiego (ekiden-kyōsō) i oznacza długodystansowy bieg sztafetowy.

Plum Ekiden to nasz maratoński bieg sztafetowy. Organizujemy go nieprzerwanie od 2015 roku. W czasie tego przedsięwzięcia realizujemy cele charytatywne. Część opłat startowych przekazywana jest na potrzeby Fundacji „Pomóż Im” – Hospicjum dla Dzieci. Od początku naszej współpracy przekazaliśmy już ponad 150 tys. zł na rzecz Hospicjum… i nie zamierzamy się zatrzymać!

Plum Ekiden to także biegi dzieci, które odbywają się dzień przed biegami dorosłych, czyli w sobotę. Dzieciaki startują w 4-osobowych drużynach mając do pokonania dystanse dostosowane do ich wieku.

Wszyscy wiemy jak piękne emocje towarzyszą starcie w sztafecie, w drużynie. Dzieci również powinny tego doświadczyć, prawda?

Plum Ekiden Mini to drużyny składające się z 4 osób. Mogą to być dziewczęta, mogą być chłopcy, mogą być drużyny mieszane. Nie ma też znaczenia wiek uczestników w zespole (o ile mieści się w przedziale 2-14 lat). 

Podobnie jak w „dużej” sztafecie, celem nadrzędnym jest pomoc Hospicjum dla dzieci, dlatego 30% z każdej opłaty startowej przekazujemy na rzecz Fundacji „Pomóż Im”.

Szczegóły imprezy możecie znaleźć Tu –> https://superbiegacz.pl/biegi/electrum-ekiden-mini/

Dołącz do nas jako wolontariusz