BISON ULTRA-TRAIL® 2023 /czwartek 05.10.2023r./

BIZON ULTRA-TRAIL®  w 2020 roku odbyła się pierwsza edycja Bison Ultra-Trail® – pierwszego biegu ultra w portfolio Fundacji Białystok Biega. Rok 2021 przypieczętował i potwierdził, że biegi trailowe mają nie tylko ogromny potencjał, ale cieszą się wielkim zainteresowaniem zawodników z każdej części kraju. Bogactwo krajobrazu i dzikość natury, niezwykła historia, tradycja i różnorodność etniczno-kulturowa zaklęta w puszczańskich wsiach, przydrożnych kapliczkach czyni to wydarzenie magicznym i wyjątkowym. W ramach Bison Ultra-Trail® odbywają się biegi na 5 dystansach (16 km, 35 km, 50 km, 70 km, 100 km) dla dorosłych oraz biegi dla dzieci pod nazwą Bison Trail Kids. 

Charakterystyka poszczególnych grup zadaniowych:

  • Strefa Start/meta jest miejscem, w którym króluje największa ilość emocji! To tutaj będzie zaczynała i kończyła się pierwsza edycja naszego biegu. Start oraz meta będą znajdowały się w Supraślu (wyjątek to start dystansu 35 km – znajduje się on w Królowym Moście). Twoje zadanie będzie polegało głównie na wręczaniu medali biegaczom wbiegającym na metę oraz pakietów, które zostały im przygotowane.
  • Punkty żywieniowe na trasie biegów długodystansowych są bardzo ważne. To właśnie tutaj można chwilę odpocząć i nawodnić. Twoim zadaniem będzie obsługa punktu (dokładanie brakujących rzeczy, podawanie wody i innych napoi, sprzątanie punktu i obszaru dookoła). Punkty żywieniowe znajdować się będą w 5 miejscach. W zależności od tego jaką godzinę wybierzesz zostaniesz przyporządkowany do konkretnego miejsca. W tym obszarze szukamy konkretnie osób, które ukończyły 16 rok życia lub są pełnoletnie. Jest to związane z godzinami, w których odbywa się wolontariat.
  • To właśnie w biurze zawodów wszyscy biegacze odbierają swoje pakiety startowe. Biuro zawodów będzie znajdowało się w Supraślu.
  • Depozyty to miejsca, w których biegacze mogą zostawić swoje rzeczy, a po biegu je odebrać. 
  • Grupa do zadań specjalnych zajmuje się rozstawieniem całego miasteczka biegaczy, pomaga w budowaniu strefy startu i mety oraz wykonywaniem innych zadań technicznych.

 

Szczegóły imprezy możecie znaleźć Tu –> https://bisonultratrail.pl/

Dołącz do nas jako wolontariusz